A Ty jakim jesteś dziś człowiekiem?

Dzień dobry, dziękuję, przepraszam, tak, nie, spadaj, sorry, ehe, yhy, no, nom, nara….

A Ty jakim jesteś dziś człowiekiem?

Codziennie uczymy się nowych rzeczy, zbieramy mniej lub bardziej przyjemne doświadczenia, stresujemy się bardziej, boimy się mniej, otaczamy się pięknem, dobrymi lub niewłaściwymi ludźmi i tak oto kształtujemy swoją osobowość, swój charakter, podejście do ludzi, do znajomych, do nieznajomych, do życia.

To jak żyjemy z naszymi najbliższymi, jak ich traktujemy ma również ogromne znaczenie i wpływ na to jakimi jesteśmy ludźmi, jak my postrzegamy innych, jak ich traktujemy. Jak odnosimy się do nieznajomych, do Pani w sklepie, do Pani sprzątającej, do Pana na stacji benzynowej. Przecież jesteśmy od nich bogatsi, mądrzejsi, lepiej wykształceni, pochodzimy z lepszych domów i rodzin więc hm… przecież nam wolno..

no właśnie… wolno czy nie?

Właśnie te sytuacje pokazują nam jakimi jesteśmy ludźmi, nie nasze zachowania w najlepszych momentach kiedy mamy czas być mili, uprzejmi i uśmiechnięci, kiedy mamy dobry humor, ale wtedy kiedy się najbardziej spieszymy, mamy wszystkiego dosyć i najchętniej teleportowalibyśmy się na planetę Bali.

Dzień dobry, dziękuję, przepraszam, tak, nie,
spadaj, sorry, ehe, yhy, no, nom, nara….

A Ty jakim jesteś dziś człowiekiem?

Zabieganym, a mimo to uprzejmym i zwracającym uwagę na innych,
a może zabieganym i myślącym tylko o własnej wygodzie?