Mieć ciastko czy zjeść ciastko?

Mieć ciastko czy zjeść ciastko?

Czy dążysz aktualnie do swojego celu?
Czy masz go na wyciągnięcie ręki a zarazem czujesz, że jest zbyt daleko?
A może już osiągnąłeś to co chciałeś i  nagle dotarło do Ciebie, że nie wiesz co dalej?
W zapytaniu mieć ciastko czy zjeść ciastko odpowiedź jest prosta:

Jeśli umiesz zdobyć następne to dlaczego nie?

Jeśli nie potrafisz ruszyć dalej to po co je jeść – żeby zaznać smaku tęsknoty, sprawić sobie przykrość a może żeby uświadomić sobie, że coś co było już nie wróci?

Mieć ciastko, czy zjeść ciastko ?

Ile razy zjadłeś ciastko i było Ci z tym dobrze? Ile razy zrobiłeś coś czego nie byłeś pewien, podjąłeś decyzję, która wymagała od Ciebie podjęcia wielu innych, może trudniejszych? Może musiałeś się później zmierzyć z różnymi czynnikami na Twojej drodze żeby być tu gdzie jesteś teraz? Czy gdybyś nie zaryzykował i nie zjadł ciastka byłbyś tu gdzie jesteś teraz? Jesteś jedyną osobą, która może odpowiedzieć.

Ile razy nie zjadłeś ciastka? Ile razy czułeś, że to jeszcze nie ten moment, czułeś strach przed nieznanym, nie wiedziałeś czy będziesz w stanie je zdobyć od nowa, a może czułeś że jesteś w stanie zdobyć nowe a nawet stać Cię żeby upiec cały tort -ale nie miałeś odwagi i nadal stoisz w miejscu?

Każda decyzja jaką podejmujemy  w życiu ciągnie za sobą kolejne, sprawia że czujemy się pewni siebie, dowartościowani, szczęśliwi albo smutni, zakompleksieni z poczuciem niedosytu i niskim poziomem własnej wartości.A może jednak
zjesz to ciastko ?

Może skusisz się na więcej? Może smak tego jednego odkryje w Tobie ukryty potencjał i możliwości, żeby upiec kolejne? Powiedz sobie – dam radę, stać mnie na to, umiem, potrafię, a jak nie potrafię to się nauczę, bo uczymy się całe życie i nikt nie urodził się z swoją aktualną wiedzą. Możesz więcej niż myślisz tylko musisz przestać  się bać, bo jedyną rzeczą, która Cię blokuje jest właśnie strach – przed opinią, przed oceną, przed konfrontacją Twojego „ja” z najbliższymi ludźmi, których codziennie spotykasz ale nie pokazujesz im tego wszystkiego co aż krzyczy – dam radę – mogę więcej – ale się boję, wstydzę, jest mi przecież wygonie i nie chcę wyjść z mojej własnej strefy komfortu bo nie wiem czy da się do niej wrócić.

To teraz odpowiedz sobie na jedno bardzo proste pytanie…

A czy Ty boisz się zjeść ciastko?